Školní participativní rozpočet

Nový ročník rozpočtů ve školách je tady!

Už čtvrtý ročník participativních rozpočtů ve školách odstartoval. V letošním roce je jich zapojeno celkem 16 a jedna z nich už dokonce vybrala vítězný projekt! Je jí ZŠ B. Dvorského v Bělském Lese. Žáci si odhlasovali pořízení projektoru a plátna do jazykové učebny. Škola v současné době zajišťuje pořízení a následnou instalaci techniky.

Ostatní školy realizují své rozpočty a vítězné projekty dětí v průběhu roku 2022. Některé z nich se chystají navrhovat nápady a hlasovat o nich ještě v tomto pololetí školního roku, ostatní nechají celý projekt až na podzim.

Ve středu 30. března se na radnici konala schůzka koordinátorů školních "pébéček" s koordinátorkami projektu Náš Jih. V rámci příjemného setkání si jednotliví účastníci vyměňovali zkušenosti s motivací dětí, prací s jejich nápady a celým procesem participativního rozpočtu. Nechyběla ani praktická ukázka použití aplikace společnosti D21, prostřednictvím které je možné jednak celý rozpočet organizovat, ale také hlasovat o vítězném návrhu.