Informace o projektu

leden 2021 - Konečně pořádně nasněžilo, takže může být kopec používaný k tomu, k čemu je doopravdy určený. Však už jej také vzaly děti se sáňkami a boby útokem.
5. 3. 2020 aktuálně řešíme reklamaci (došlo k sesunutí zeminy).
10. 12. Sáňkovací kopec byl předám zhotovitelem, čekáme na sněhovou nadílku. 

Anotace projektu

Pořádný kopec uprostřed sídliště!!! Rozhýbejme děti v zimě!!!

Jak využijí projekt obyvatelé?

Předmětný kopec se nachází na pozemku města. Vznikl navezením suti při výstavbě sídliště. Má celoroční využití. V zimě bude sloužit především k sáňkování, po zbytek roku pak pro ostatní sportovní aktivity. Budou ho moci využívat také školky a školy v blízkém okolí. Jistě si ho oblíbí i domácí mazlíčci.

Popis projektu

V letním období není problém dostat děti ven. Máme nová hřiště, sportoviště a podobně. Ale v zimě se dětem ven nechce, protože se tam nudí.

A navíc se brzy stmívá. Z vlastní zkušenosti vím, že rodiče by rádi vzali děti v zimě ven, ale z výše uvedených důvodů to musí být blízko bydliště, nejlépe cestou ze školky/školy. Proto potřebujeme pořádný kopec uprostřed sídliště!

Technicky se jedná o úpravu prostoru u jediného kopce, který v Zábřehu máme. Nyní je kopec využíván pouze na 40 %, protože v jeho blízkém okolí se nachází staré/nefunkční a nebezpečné prvky. Jedná se o betonovou zídku, asfaltové chodníky, pískoviště, lavičku a jabloň. Nově se vybuduje chodník, který bude navazovat na přechod pro chodce u ZŠ Kosmonautů 15, dva bezpečnostní valy z hlíny kolem jehličnanů v okolí kopce.

A na jedné straně kopce se nahrne hlína, aby se zvýšil - využije se tím upravený terén k delšímu sjezdu. Zkrátka to konečně pofičíííí!