Zábřeh

„Sluníčko, sluníčko, zasviť nám maličko“

Anotace projektu

Projekt „Sluníčko, sluníčko, zasviť nám maličko“ - zahrnuje vybudování předokenních rolet do 12 oken 2. patra budovy MŠ U Lesa.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Projekt využijí dlouhodobě návštěvníci mateřské školky. Děti v rámci docházky, rodiče a prarodiče v rámci projektových dnů s dětmi a také noví zájemci o docházku do školky při návštěvě „herničky“ pro děti a zaměstnanci. Místnosti nebudou díky použití předokenních rolet takto vyhřáté a dětem se tak otevře nový prostor pro nové aktivity typu: pokusy, optické hry, hry se světlem, stezka odvahy aj.

Popis projektu

Vzhledem ke klimatickým změnám a často až nadprůměrným teplotám, bych ráda navrhla vybudování předokenních rolet do oken, která jsou součástí budovy MŠ U Lesa. Okenní otvory určené k montáži rolet jsou situovány na jihovýchod. Slunce zde svítí nejvíce během dne. V době nadprůměrných teplot, kdy jsou děti ve svých třídách, popř. odpočívají v rámci poledního spánku, je v místnosti dusno. Navíc teplota v místnosti je umocněna tím, že se třídy nachází pod střechou. Předokenní rolety by takto plnily funkci částečného odrazu paprsků a v době, kdy by ještě nebylo intenzivní slunce, bylo by možné je z části zatáhnout. Vytvořilo by se tímto i ideální prostředí pro spánek dětí. Další využití rolet je pro případ kulturních vystoupení a akcí školky, na které je potřeba přítmí a které se nevytvoří běžnou žaluzií (promítání, divadelní představení, kouzlení). Předokenní rolety by měly být na všech oknech, která jsou umístěna v druhém patře budovy z jihovýchodní strany. Roleta (vč. kastlu a vodítek) bude mít manuální ovládání na pásek, lamely budou z hliníku a barevně bude doplňovat vzhled fasády, tak ať ji nenarušuje (tzn. hliníková lamela bude z venkovní strany v barvě šedé a ze strany vnitřní bílá).