Výškovice

Bezpečné míčové hřiště, Výškovice | V2

Anotace projektu

Bezpečné hřiště na míčové hry, bez dopravních nehod. Žádáme o úpravu nerovného povrchu hřiště výměnou za bezpečný, pogumovaný povrch. Hřiště bude disponovat záchytnou sítí a bude doplněno o 2 kusy basketbalových košů, fotbalových branek a tyče na tenis, nohejbal.

Jak využijí projekt obyvatelé?

V navrhované části Výškovic jsou 3 panelákové domy a 13 – čtyřpatrových domů, kde dětí je spousta (min 50). Hřiště by bylo využíváno celoročně v závislosti na počasí. Na straně návrhu není žádná škola, školka, kde by se dalo něco podnikat, hrát, takže nám hřiště moc schází. Každý řidič v okolí si oddychne, když nebude muset být neustále ve střehu, aby mu dítě nevlítlo pod kola aut.

Popis projektu

Rádi bychom pro děti zajistili bezpečné místo na hraní. Velice nás těší, že děti v okolí rády tráví čas venku. Hrají fotbal, vybíjenou, nebo si jen tak hází s míčem. K jejich bezpečné hře nám schází úprava stávajícího terénu a okolí. Míč dětem neustále utíká z kopce dolů na vedlejší komunikaci, kde projíždějí automobily, ať už od obyvatel, nebo zásobování do restaurací.

Uvítali bychom pro mladší generaci zajištění úpravy stávajícího nerovného asfaltového povrchu za bezpečný, pogumovaný. Hřiště bude mít zádržnou síť a bude vybaveno: 2 ks basketbalových košů, fotbalové branky, tyče na tenis, popř. nohejbal.

V okolí zabudovat lavičky na posezení a odpadkový koš.

Inspiraci na míčové hřiště máme z ulice Břustkova viz příloha.

Uvítáme na základě možností a stavebních úprav jakékoliv hřiště, rádi se domluvíme.