Výškovice

Hřiště plné zábavy, Výškovice | V4

Informace o projektu

V realizaci projektu bránily nějakou dobu vrtochy počasí, v létě roku 2021 ale byly všechny požadované obrázky nastříkány na povrch a hry mohly začít sloužit dětem z okolí. U hřiště je také připevněna cedule s návodem, jak jednotlivé hry hrát.

Anotace projektu

Pojďme staré šedé hřiště rozzářit barvami. Chtěli bychom děti motivovat ke zdravému pohybu, rozvíjet slovní zásobu a představivost a to vše díky jednoduchému návrhu - „malované hry na beton“ typu skákací panák, opičí dráha, čokoláda aj.

Jak využijí projekt obyvatelé?

V navrhované části Výškovic jsou 3 panelákové domy a 13 – čtyřpatrových domů, kde dětí je spousta (min 50). Hřiště by bylo využíváno celoročně v závislosti na počasí. Malované hry v okolí vůbec nejsou a rádi bychom byli první průkopníci. V příloze zasíláme mapu a fotky stávajícího prostoru.

Popis projektu

Pro naše děti v okolí bychom vás rádi požádali o vytvoření hřiště plné zábavy. Jedná se o malované hry na betonovou plochu u ulice Lužické 5. Viz příloha. Hry jsme si vyhledali na internetu hrynachodnik.cz. Projekt her na chodník je provozován společností MYICON s.r.o.

Z katalogu her jsme si vybrali 6 her - čokoláda, opičí dráha, twister, slepá bába, skákací panák, zrcadlo. Myslíme na všechny věkové kategorie a slibujeme si od toho, že děti budou více času trávit venku v kolektivu než u počítače. Pravidla her je možné mít na tabuli za 600 Kč popř. jen uvést pravidla her v Jižních listech.

Uvědomujeme si, že přes hřiště denně prochází obyvatelé směrem na tramvaj proto nežádáme žádné oplocené hřiště, pouze malované hry. U hřiště uvítáme i dvě lavičky pro posezení rodičů.