Výškovice

Bosá stezka | V8

Informace o projektu

Anotace projektu

Cílem tohoto projektu je vytvořit v okolí Bělského Lesa bosou stezku, na které by si mohli obyvatelé města vyzkoušet bosou chůzi po různém přírodním povrchu a vychutnat si tak netradiční zážitek.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Bosou stezku budou moct využít obyvatelé a návštěvníci Bělského lesa kdykoliv, ať už v létě či zimě. Kapacita není nijak omezena, najednou na bosé stezce bude moct chodit mnoho návštěvníků naráz. Záleží na osobním prostoru každého.

Popis projektu

Sundat boty a projít se po lese? Pro mnoho lidí nemyslitelný nápad. Chůze naboso je však velmi zdravá a pro člověka přirozená. Chodidlo, uzavřené do nejdůmyslnější boty, ochabuje a přestává plnit svou funkci, z čehož mohou plynout i zdravotní problémy. Kontakt holého chodidla se zemí je osvobozující a přirozený pocit. Člověk začne vnímat teplotu, vlhkost, terén a začne více přemýšlet nad tím, kam udělá další krok. Při chůzi naboso se správně zapojují svaly, správně se vyvíjí klenba a působí jako prevence plochých nohou. Bosá chůze je zkrátka zdravá. Stezka se bude skládat z devíti oddělených segmentů s různorodými povrchy, které budou ohraničeny kulatinou.