Výškovice

Pítko | V11

Informace o projektu

Na začátku února se kolegové z odboru dopravy a komunálních služeb sešli s autorkou projektu přímo na místě a domluvili se na přesném umístění pítka. Zahájili také jednání s OVaK a majiteli okolních pozemků, kteří rovněž musí s navrhovaným umístěním vyslovit souhlas.

Anotace projektu

Pítko s vodou pro doplnění PET lahví, cyklo lahví pro sportovce, ale i pro napití se na místě bez lahve, pro osvěžení se pro kolemjdoucí. Je možnost i pítko s miskou pro psy.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Jelikož navrhovaná místa jsou „výjezdními“ body zejména pro obyvatele Jihu, předpokládaná užitnost je pro sportovce všech věků a výletní rodiny s dětmi z OVa-Jih, ale i pro „opalovače a koupače“. V ul. „K Odře“, u řeky, je místní stánek s občerstvením často mimo provoz a ne vždy je výhrou platit za cukr v plastu...

Popis projektu

Na tomto sportovně aktivním místě často k dostání jiná tekutina není. A voda je přeci ta nejzdravější. Pítko pomůže snížit množství nakupovaných jednorázových plastů. Ušetříme peněženkám, ale i zádům. Pítka jsou již běžně v Ostravě zavedená, i na Jihu, často na náměstích, v místech s velkou koncentrací lidí, ale i služeb. Např. na cyklostezce okolo Ostravice se dá strávit celý pěkný den a nic takového tam není. Pítko výrazně uleví potřebě nosit velké zásoby pitné vody s sebou na zádech. I za realizaci jednoho pítka letos budeme spokojenější.