Zábřeh

Hřiště pro naše sviště | Z3

Informace o projektu

Anotace projektu

Každé dítě je rádo venku, pojďme to dětem dopřát a vytvořme pro své děti hřiště, kde se mohou vyblbnout, setkávat se s kamarády, poznávat svět a přírodu na bezpečném hřišti vyhovujícím dnešním přísným normám.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Nové hřiště bude především sloužit školce MŠ Lumumby 14, Ostrava, pro trávení času venku s dětmi, jak zábavnou tak i edukativní formou, a pro pořádání akcí MŠ a to nejen pro rodiče, ale i veřejnost z okolí. Hřiště bude využívat sto dětí z MŠ každodenně, což je více dětí než na jakémkoliv veřejném hřišti.

Popis projektu

Hřiště při MŠ Lumumby je nedostatečně vybavené, mají zde dvě pískoviště a jednu skluzavku pro 100 dětí, a při tom děti zde tráví velice rády svůj čas. Ráda bych jim ho zpříjemnila a dopřála jim na zahradě školky další zábavu formou dalších herních prvků, kterou mohou využít i jejich sourozenci, kamarádi, rodiče a přátelé. Zároveň je zahrada využívána i ke vzdělávání dětí, k práci s dětmi v péči o přírodu, ekologii a pěstování. Hřiště bude mít skluzavku ve svahu u vchodu školky, houpačky, lanovou dráhu, lavičky na tvoření a práci s dětmi, domečky, tabule na kreslení, šeptandu a komplexní herní sestavu s prvky pro větší děti (5-7 let). Z našich dětí roste naše budoucnost, pojďme je podpořit v trávení volného času venku místo u televize, mobilů a tabletů!