Výškovice

Hurá za školu | V2

Informace o projektu

Anotace projektu

Projekt „Hurá za školu“ má za cíl zpříjemnit návrat žáků do školy a rozhýbat mládež a dospělé z okolí po roce sezení doma. Návrh kombinuje workoutové hřiště s prvky dětského hřiště u ZŠ Šeříková.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Prostor areálu ZŠ Šeříková je volně přístupný pro širokou veřejnost, především z blízkého okolí, kde je velká sídlištní aglomerace. Využití samotnou ZŠ bude i přes den, a to v rámci výuky tělesné výchovy na ZŠ Šeříková, ale také mimo výuku, kdy bude sloužit MŠ a družině. Celý areál využívá i několik sportovních oddílů, které využijí především workoutové hřiště jako součást tréninku, konkrétně: 1. Judo club Baník Ostrava, z. s.; Asociace Český Gymathlon, z. s.; BASKET OSTRAVA, z. s., beeActive.cz; Dance For People, MH stolní tenis Ostrava, z. s., Mikasa z. s., TJ Sokol Ostrava-Výškovice. Návštěvní hodiny jsou omezeny otevírací dobou areálu.

Popis projektu

Cílem projektu „Hurá za školu“ je nové vybavení a revitalizace venkovního areálu u sportovního hřiště ZŠ a MŠ Ostrava-Výškovice, Šeříková 33. Návrh se skládá ze dvou částí, a to velkého workoutového hřiště a několika dětských prvků. Areál je v otevíracích hodinách volně přístupný široké veřejnosti a sloužit bude pro trávení volného času na čerstvém vzduchu, ale především jako motivace pro zlepšení fyzické kondice obyvatelstva. Samotná ZŠ Šeříková je využije pro školní i mimoškolní aktivity, kde bude sloužit jak pro hodiny tělesné výchovy, tak pro početnou družinu.

Workoutové hřiště je navrženo na ploše téměř 150 m² a tvoří ji extra dlouhá sestava žebříků pro ručkování v různých sklonech, hrazdy v různých výškách, vysoká a nízká bradla, několik druhů lavic, lano a tyč na šplh a další doplňkové prvky.

Dětské hřiště tvoří herní a odpočinkové prvky, konkrétněji několik domečků s různými možnostmi využití, velká věžová sestava se skluzavkami, opičí dráhy, posezení, kolotoč, pískoviště a trampolíny.