Hrabůvka

Relax zóna na Krestovce pro všechny | H3

Informace o projektu

Průběžné informace o realizaci projektu od jejího začátku až k úspěšnému dokončení.

 • květen 2023
  • Ve středu 10. května byla relax zóna slavnostně otevřena. Dopolední program pro děti a seniory obsahoval sportovní a zábavné soutěže, účastníci si také k dopolední svačině mohli opéct párky.
  • Hřiště je veřejnosti přístupné od 16 do 19 hodin (od dubna do června) nebo od 16 do 18 hodin (od září do října) v týdnu, o víkendu, svátcích a prázdninách od 9 do 19 hodin.
 • duben 2023
  • Když počasí dovolí, na místě se sází květiny, které ještě chybí k dokončení projektu. Těším se na jeho otevření, které plánujeme na květen!
 • leden 2023
  • Projekt je víceméně hotov, chybí už jen výsadba zeleně. Předpokládané dokončení je v květnu, bude ovšem záležet na počasí.

Anotace projektu

Části projektu: 1. 6x posezení se zastíněním 2. popínavé rostliny na plot o délce 150 m 3. relaxační zóna pro cvičení 4. chodník 5. nádrž pro sběr dešťové vody 6. okrasné stromy, keře a květiny

Jak využijí projekt obyvatelé?

Tímto projektem máme zájem o probuzení komunitního života v obvodu Hrabůvka. Pro rozvoj obce je důležitá sounáležitost všech generací. Příznivé klima mezigeneračních projektů a navození pospolitosti povede k harmonickému soužití občanů a k jejich spokojenosti. Multifunkční hřiště a relaxační zóna budou otevřené pro veřejnost každý den od dubna po listopad: PO-PÁ od 16 do 19 hodin, SO a NE od 9 do 19 hodin.

Popis projektu

Rádi bychom zpřístupnili další část pozemku základní školy veřejnosti v podobě relaxační zóny s příjemným posezením v záplavě kvetoucích stromů, keřů a květin. Rozsáhlé travnaté plochy využijeme k cvičení jógy a dalším aktivitám pod širým nebem napříč všemi generacemi.

Cílem tohoto hřiště a relaxační zóny je vytváření mezigeneračních projektů jako společné sportování, čtení, badatelské aktivity a společenské akce seniorů s dětmi.

Nový projekt bude pracovat se sociální interakcí mezi dětmi a dříve narozenými a jeho velkým přínosem bude mezigenerační vzdělávání a vytváření vzájemného vztahu a respektu mezi generacemi.