Hrabůvka

Pumptrack Kresthajd | H4

Informace o projektu

Anotace projektu

Modulární Pumptracková dráha pro jízdu na kole, koloběžce, skateboardu či inline bruslích

Jak využijí projekt obyvatelé?

Pumptrackový okruh bude dle našeho názoru hojně využíván dětmi střední věkové kategorie (8-15 let), kteří přišli s rodiči a mladšími sourozenci na dětské hřiště Kresthajd, stejně jako těmi, kteří mají zálibu v jízdě na kole, koloběžce, skatebordu nebo inline bruslích s jistou dávkou adrenalinu při tzv. pumpování na dráze. Pumptracková rovinka s menšími (polovičními) vlnami bude zase příjemným zpestřením pro menší děti využívající dětské hřiště a začínající na odrážedlech či kolech.

Popis projektu

Vzhledem ke krásně zrealizovanému projektu dětského hřiště Kresthajd pro menší děti jsme uvažovali, jak zabavit ty trochu starší v rodinách, aby se nenudily ve chvíli, kdy si jejich mladší sourozenci hrají na prolézačkách dětského hřiště. Po dlouhém přemýšlení a konzultaci s několika dalšími rodiči se nám jako nejvhodnější jeví právě pumptracková dráha. Navíc jsme přidali i krátkou rovinku pro ty menší, kteří by svým starším sourozencům a kamarádům záviděli adrenalinovou projížďku. 

Pumptrack je jedinečný typ sportovní dráhy, který používá „pumpování“ (pohyb nahoru a dolů) jako hnací sílu namísto šlapání nebo odrážení. Skládá se z různých profilových vlnek, klopených zatáček, menších i větších terénních prvků atd. Jízda na pumptracku je bezpečná a zábavná pro děti i dospělé a pro všechny úrovně dovednosti, druhů a velikosti „jízdních“ prostředků – kola, dětská odrážedla, koloběžky, in‐line brusle, long‐board nebo skateboard aj. Pumptrack rozvíjí rovnováhu, ovládání a získání dovedností, ale přirozeně podporuje i vytváření nových mezilidských vztahů a komunity. Modulární pumtrackové dráhy jsou téměř bezúdržbové a při mírnějších zimách (což je případ Ostravy) mají celoroční využití.