Hrabůvka

Relaxační oáza v sousedství | H10

Informace o projektu

Anotace projektu

Úprava stávající zeleně na veřejném prostranství. Celkem cca 40 m - 1 pás cca 3 m širokého záhonu nepravidelného tvaru osázeného kvetoucími pestrobarevnými trvalkami a okrasnými keři vhodně doplňující dva stávající vzrostlé stromy.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Využití především pro všechny obyvatele domu Krestova 31-37, tedy cca 50 lidí. Mix rostlin by měl zajistit celosezónní využití. Celkově pak takový upravený prostor zlepší a zvýší kvalitu bydlení v lokalitě ulice Krestova (více než 100 lidí) . V době letních veder také květinový pás s keři a stromy přispívá ke zbytečnému nezvyšování teploty v okolí, což prospěje také širšímu okruhu občanů v ulici Krestova.

Popis projektu

Předpokladem je, že hlavně obyvatelé bytového domu v těsném sousedství navrhovaného květinového záhonu budou mít radost z vytvoření trvale kvetoucí plochy přímo pod okny jejich domu. V minulosti byla nyní jen travnatá plocha plná stromů, ze kterých dnes zbylo jen torzo. Tyto stávající původní stromy by tak tvořily základ nového příjemného zákoutí pro potěchu oka i duše. Určitě potěší pohled na pestrobarevné květiny trvalky s okrasnými keři a variantně i s možností relaxu a posezení se sousedy např. u kávy.