Dubina a Bělský Les

Barvy místo šedé | D7

Informace o projektu

Anotace projektu

Jeden projekt vytvoří pět pestrobarevných hřišť napříč Dubinou a Bělským Lesem. Společně proměňme nevyužité betonové plácky v barvami malovaná hřiště, která pomohou dětem na chvíli odložit mobil a protáhnout svaly i mozkové závity.

Jak využijí projekt obyvatelé?

V první řadě hry využijí samozřejmě děti. Každé hřiště by mělo obsahovat dostatek prvků pro celé spektrum dětí - od těch nejmenších, které se učí barvy, až po puberťáky, kteří se rádi protáhnou například u twistu. Vzhledem k tomu, že jedno hřiště na Dubině již je, těchto 5 nových by mělo nabídnout i jisté zpestření a příležitost pro rodiče i prarodiče zabavit děti procházkou a vyzkoušením všech her v dosahu.

Popis projektu

V rámci projektu Hry na chodník jsou po celé republice vytvářeny stovky barevných dětských hřišť, kde děti rozvíjí své schopnosti - odhad vzdáleností, motoriku, komunikaci, slovní zásobu a další aspekty. V rámci tohoto projektu navrhuji pokračovat ve dvou úspěšných hřištích, které již na Jihu máme a s minimálními náklady proměnit 5 nevyužitých starých betonových ploch na zajímavá hřiště. Vrátíme jim tak jejich původní účel zábavy a trávení volného času.

Mapa rozmístění her: https://mapy.cz/s/cutapecobe