Zábřeh

Workout park Bedrnova

Anotace projektu

Workout park pro cvičení s vlastní vahou využitelný a přístupný celoročně. Cílová skupina mládež od 14 let a dospělí. V blízkém okolí se podobná možnost nenabízí. V místě je kamerový systém - projekt chráněn před vandalismem. Více informací najdete také na speciální Facebookové stránce autora: https://www.facebook.com/workoutbedrnova

Jak využijí projekt obyvatelé?

Workout park bude využitelný a přístupný celoročně. Prostor se nachází v zástavbě panelových domů. Cílová skupina mládež od 14 let a dospělí. V nejbližším okolí se podobná možnost nenabízí. V místě případné realizace je umístěn kamerový systém - projekt chráněn před vandalismem.

Popis projektu

Jedná se o workout park umístěný v atriu mezi ulicemi Bedrnova a Zimmlerova. Bude umístěn na ploše vedle dětského hřiště, v současné době se zde nachází nevyhovující sušáky na prádlo. Projekt navrhuji, protože přispěje ke zvýšení fyzické kondice, obratnosti, motoriky a v neposlední řadě i ke zvýšení sebevědomí cvičenců - dle hesla „V zdravém těle, zdravý duch“. Cvičení s vlastní vahou je zdravější než cvičení se závažím, je celoročně dostupné. Sport pomáhá držet mládež dále od alkoholu, drog a dalších negativních vlivů. Hřiště ve veřejně přístupném prostoru nabízí možnost cvičit s minimálními náklady. Workout park je možno barevně sladit se stávajícím dětským hřištěm - přirozeně splyne se stávajícími prvky. Pro děti na sousedním dětském hřišti budou cvičenci ve workout parku sloužit jako přirozený vzor, budou brát cvičení a pohyb jako přirozenou součást života.