Výškovice

Hernička pro děti | V1

Informace o projektu

Anotace projektu

Cílem tohoto projektu je vytvořit příjemné místo pro rodiny s dětmi. Zrekonstruovat a kvalitně vybavit herničku. Součástí bude dřevěná skluzavka do bazénku s míčky, se skosenou lezeckou stěnou a tunelem na prolézání, Montessori houpačka, Piklerův trojúhelník s můstkem, balanční prkno, velká dřevěná kuchyňka, balanční kameny a rovnovážná dráha, auta a kočárky s panenkami, velké pěnové kostky, Trihorse MAXI kuličková dráha, muffik ortopedické puzzle pro zdravou chůzi dětí, activity board. Pro starší děti dřevěné hry, deskovky, stolní fotbálek. Pobyt v herničce bude mít i zdravotní účinek díky přístrojům Salin, které nahradí mikroklima solné jeskyně. Bude si zde možné uvařit kávu, čaj a relaxovat na pohodlném gauči zatímco si děti budou hrát.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Herničku využijí hlavně rodiny s dětmi. V otevírací době jí bude možné navštěvovat zdarma. I když je hernička navržena v prostorách školy, není nijak závislá na chodu školy a bude v provozu i během týdne v dopoledních hodinách.

Popis projektu

Bohužel během zimních, deštivých dnů je během roku hodně a převážně maminky nechtějí se svými dětmi sedět celé dny doma. Míst, kam vyrazit, je v okolí velmi málo. Hernička je ideálně situovaná, všichni obyvatelé Jihu se zde pohodlně dostanou tramvají číslo 15, 2 a 7. Navíc návštěva herničky vás nemusí stát žádné peníze.