Dubina a Bělský Les

Lavičky pro odpočinek | D1

Informace o projektu

Anotace projektu

Jak je zmíněno hned v úvodu Základních informací k projektům přihlašovaným do participativního rozpočtu našeho obvodu Ostrava-Jih: „Vzpomínáte na lavičku za domem, kde jste se před lety potkávali se sousedy?“, tak právě na tento dotaz jsme hledali odpověď a snad jsme ji výběrem navrhovaného projektu a vhodné lokality pro jeho provedení i našli.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Lavičky by měly být průběžně opravované a udržované, pro všechny veřejně přístupné a v docházkové vzdálenosti přímo v rámci sídliště. Vzhledem budou stejné, jako je mobiliář pořizovaný do Bělského lesa (například lavičky umístěné u bylinkových záhonů u Lesní školy).

Tento návrh je finančně dostupný a jeho realizace je časově nenáročná.

Popis projektu

Rádi bychom sídliště Bělský Les doplnili o další finančně nenáročný mobiliář, kdy by se konkrétně jednalo o dvě volně stojící lavičky s opěradly. Po cestě z obchodu nebo z tramvaje bude možné si na chvíli sednout, odpočinout si a užít si pobyt venku. Nechceme lavičky umístit do vnitrobloku panelových domů, ani pod okna našich sousedů, ale do prostoru, který si takový drobný venkovní prvek jistě zaslouží. Věříme, že se tím zlepší využití veřejného prostranství zejména maminkami s kočárky nebo staršími lidmi, kteří si potřebují odpočinout a chtějí mít něco podobného v dostupné vzdálenosti od svého bytu.