Dubina a Bělský Les

Oáza U Vavříka | D3

Informace o projektu

Anotace projektu

Projekt Oáza u Vavříka vznikl za účelem vybudování klidného a přírodního místa vč. pítka uprostřed panelové zástavby, a to pro odpočinek a relaxaci místních obyvatel.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Oázu mohou využít všichni obyvatelé a kolemjdoucí. Malé děti ocení pískoviště, které bude částečně stíněno stromy a zbylý prostor oázy bude sloužit všem pro relaxaci a odpočinek od denního shonu. Obzvlášť v horkých dnech pak bude využito i navrhované pítko pro osvěžení. Dalším benefitem je zatraktivnění celé lokality.

Popis projektu

Oáza je navržena na doposud nevyužité ploše mezi domy na ul. Z. Vavříka a F. Lýska. (Viz mapa v příloze.)

V současnosti je na ploše v rohu umístěno málo využívané pískoviště a dvě přilehlé lavičky. Dále se na ploše nachází staré betonové obrubníky, zbytek plochy je nedostatečně zatravněný.

Návrh Oázy zahrnuje odstranění betonových obrubníků, úpravu povrchu plochy v kombinaci mlatu a kačírku s chodníkem z nášlapových kamenů uprostřed. Vstup do Oázy zkrášlí květinové záhony. Součástí návrhu je i oprava a zmenšení pískoviště, doplnění laviček, koše a pítka. Pítko bude navrženo tak, aby sloužilo k osvěžení, ale zároveň nedocházelo k plýtvání vody.

Na nově vzniklý povrch přijdou umístit venkovní šachy, v podobě stolu a sedátek a šeptanda. Chybět nebude velká houpací lavice jako v parku u Savarinu. Oázu doplní umělecké dílo, které navrhne a realizuje střední škola AveArt z Ostravy-Jih.