Dubina a Bělský Les

For Chill 45 | D4

Informace o projektu

Anotace projektu

Projekt For Chill 45 vznikl brainstormingem po mém nástupu na pozici ředitel ZŠ F. Formana 45. For Chill 45 vznikl spojením názvu Základní školy F. Formana 45 a anglickým slovem chill, které je dnes hojně využíváno i v českém jazyce (čilovat - odpočívat).

Jak využijí projekt obyvatelé?

Naším dlouhodobým cílem je vytvoření komunitního prostoru, který bude k dispozici pro aktivní odpočinek všech věkových skupin. V okolí základní školy se nenachází místo, které by sloužilo k setkávání obyvatel, především rodin s dětmi. Škola disponuje krásným prostorem, který není v současné době plně využíván.

Součástí hřiště bude skluzavka s lanovými mosty, houpačky, sítě, lezecké věže, pro nejmenší děti pískoviště, které bude přirozeně zastíněno vzrostlými stromy. Pro rodiče nebo prarodiče budou k dispozici lavičky, případně altán. Zahrada dále disponuje obrovskou travnatou plochou, kterou lidé budou moci využít k pikniku nebo relaxovaní s knihou.

V dopoledních hodinách bude zahrada využívána aktivně našimi žáky ať už během vyučování nebo o přestávkách, v odpoledních hodinách tento prostor využije i školní družina. Pro veřejnost pak bude zahrada otevřena sezónně dle počasí od pondělí do neděle.

Popis projektu

Cílem realizace projektu je aktivní odpočinek pro všechny věkové kategorie v krásném a klidném prostředí školní zahrady ZŠ F. Formana 45. Školní zahrada poskytuje dostatek prostoru pro širokou veřejnost, které by sloužil k odpočinku, jelikož v okolí není takové místo k dispozici.